قوانین و مقررات

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی ژینوآرت به دقت ملاحظه نمایید:

ورود کاربران به وب‏‌سایت ژینوآرت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خرید از فروشگاه، استفاده از کوپن های تخفیف، شرکت در حراج ها و سایر خدمات ارائه شده توسط ژینوآرت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین ذیل و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات ژینوآرت است. توجه داشته باشید که شرکت در حراجی و یا خرید کالا در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین ژینوآرت از سوی کاربر می باشد.

1.قوانین عمومی

لطفا توجه فرمایید که تمامی اصول و رویه‏‌های جاری در سایت و اپلیکیشن های ژینوآرت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر قوانین مربوطه می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

2.تعریف واژگان

مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده، به شرکت در حراجی، خرید از محصولات فروشگاه یا هرگونه استفاده از خدمات ژینوآرت اقدام کند.

کوپن تخفیف

کوپن تخفیف به معنای اعتباری است که کاربر پس از اتمام حراجی از ژینوآرت دریافت می کند. این اعتبار تا 150% مبلغ پرداخت شده در حراجی توسط کاربر می باشد که در زمان ثبت نام درحراجی مبلغ دقیق آن نمایش داده می شود.اعتبار کوپن تخفیف پس از اتمام حراجی به کاربران نمایش داده می شود.

حراج

حراج در ژینوآرت به معنای روندی است که در آن یک کالا با یک قیمت پایه (قیمت شروع) که درصدی از قیمت کالا در بازار است از طریق وب سایت و اپلیکیشن های ژینوآرت عرضه می گردد و در نهایت به بالاترین قیمتی که توسط شرکت کنندگان در حراج ثبت می شود و حداکثر به میزان سقف قیمت تعیین شده در حراج، با شرایط تعیین شده در سایر بندهای قوانین، به فروش می رسد. حراج در ژینوآرت انواع متفاوتی دارد.

قیمت (بازار)

قیمت در سایت ژینوآرت به معنای حدود قیمت خرده فروشی کالا در بازار تهران است که توسط ژینوآرت به ازای هر کالا در هر روز تعیین می شود.

پیشنهاد

پیشنهاد در ژینوآرت در زمان حراجی کاربرد دارد و هر پیشنهاد به معنای اضافه شدن یک مبلغ مشخص به قیمت قبلی (پایه) کالا در حراجی است. کاربر با هر بار کلیک کردن بر روی دکمه پیشنهاد (در حین زمان برگزاری حراج) مبلغ مشخصی - که در هر نوع حراج متفاوت است - به قیمت کالا در حراجی اضافه می کند و به تعداد مشخصی (معادل ضریب حراجی) از تعداد پیشنهادهای باقی مانده کسر می گردد.

ثبت نام در حراجی

به منظور شرکت در حراجی نیاز است ابتدا در حراجی ثبت نام کنید. مبلغ ثبت نام در هر حراج، متفاوت است. ثبت نام در حراجی از زمانی که کالا روی سایت قرار میگیرد تا رسیدن قیمت به سقف مشخصی که در بخش نکات ضروری هر حراج مشخص شده است امکان پذیر می باشد.

کارمزد حراجی

هر حراج، دارای کارمزد مشخصی است و هر کاربر برای شرکت در حراجی، می باید کارمزد آن را پرداخت نماید. مبالغ پرداختی بیشتر از کارمزد، در صورت عدم خرید کالا، به کیف پول کاربر، عودت داده میشود. همچنین در صورتی که کل مبالغ پرداختی کاربر در طول حراجی به میزان کارمزد آن حراج نباشد، همان مبلغ به عنوان کارمزد حراجی محسوب می شود و کاربر هیچ گونه تعهدی برای پرداخت مابقی مبلغ کارمزد نخواهد داشت.

ثبت پیشنهاد

ثبت پیشنهاد به معنای کلیک کردن بر روی دکمه "پیشنهاد" و ارائه یک قیمت جدید در حراجی است. بدیهی است این امکان در حین زمان حراج و تنها برای کاربران شرکت کننده می باشد. لازم به ذکر است با هر کلیک، متناسب با ضریب حراج از تعداد پیشنهادی های قابل ارائه کاربر کسر شده و متناسب با ضریب حراجی به قیمت قبلی اضافه میشود.

قیمت شروع حراجی

هر حراج از قیمتی معادل ضریب آن حراج - که در هر حراج متفاوت است- شروع شده و متناسب با پیشنهادهاای ثبت شده تا حداکثر قیمت کالا افزایش پیدا میکند.

کیف پول

کیف پول در ژینوآرت به معنای اعتباری است که قبلا توسط کاربر به صورت واقعی (پرداخت از حساب بانکی) شارژ شده است و کاربر می تواند از آن برای پرداخت هزینه بسته ها (جهت شرکت در حراجی) یا خرید کالا از فروشگاه استفاده کند. اعتبار موجود در کیف پول کاربران به صورت دائمی است و هیچگاه منقضی نمی گردد.

برنده حراجی

به کاربری که آخرین پیشنهاد (بالاترین قیمت) را قبل از اتمام زمان حراجی ثبت کرده، برنده حراجی گفته می شود. در هر حراجی تنها یک برنده وجود دارد که نام کاربری آن بلافاصله بعد از اتمام حراج (به صورت اولیه) مشخص شده و بعد از اتمام زمان حراج و پس از بررسی صحت و سلامت حراجی توسط ژینوآرت، به صورت قطعی تعیین می گردد. در صورتی که برنده حراجی ظرف مدت تعیین شده پس از برگزاری حراجی، نسبت به واریز مبلغ مورد نظر (معادل مبلغی که در حراج برنده شده به علاوه هزینه پست) اقدام نکند، به این معناست که او از دریافت کالا انصراف داده و بدان معنی است که آن حراج برنده ای ندارد و ژینوآرت هیچ گونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت.

شرکت گروهی در حراج

به شرایطی که در آن بیش از ۱ نفر از شرکت کنندگان در یک حراج مشخص و به منظور افزایش شانس برد، به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده اقدام به ثبت پیشنهاد نمایند (به اصطلاح با یکدیگر تبانی کنند) شرکت گروهی در حراج گفته می شود.

شارژ پیشنهاد

بلافاصله پس از ثبت اولین پیشنهاد توسط هر شرکت کننده در حراج، امکان خرید شارژ اضافه توسط شرکت کننده (کاربر) فعال میشود. با خرید هر بسته اضافه پیشنهاد، تعداد پیشنهادهای شما به اندازه تعداد اولیه اضافه می گردد. در حال حاضر هر کاربر امکان 10 بار شارژ پیشنهاد را دارد.

3.روش خرید در ژینوآرت

هر کاربر می تواند به منظور خرید کالای مورد نظر با ثبت نام در خرید هیجان انگیز (خرید با تخفیف)، ابتدا شانس خود را برای برنده شدن در حراجی امتحان کند. در صورت برنده شدن در زمان حراج مبلغ تعیین شده در حراج را می پردازد و کالای خود را دریافت می کند و در غیر اینصورت از طریق دسته بندی محصولات در ژینوآرت می تواند همان کالا را خریداری نماید.

4.سیاست های قیمت گذاری

شروع قیمت در تمامی کالاهای به حراج گذاشته شده ژینوآرت، از حداقل قیمت و معادل ضریب حراج می باشد. قیمت شروع حراجی و قیمت بازار به ازای هر کالا از ابتدا مشخص شده و به کاربران نمایش داده می شود. توجه شود که قیمت بازار هر کالا متناسب با قیمت روز کالا ممکن است تغییر کند و ژینوآرت تعهدی در خصوص ثبات قیمت کالا در تمام طول مدتی که قابل خرید توسط کاربر است ندارد. در صورتی که قیمت کالای حراجی به سقف تعیین شده در حراج (معادل قیمت بازار) برسد، از این پس با ارسال پیشنهاد جدید از سوی شرکت کنندگان در حراجی، قیمت کالا افزایش پیدا نمی کند و شرکت کنندگان تا اتمام ظرفیت بسته پیشنهاد خود می توانند به ثبت پیشنهاد جدید و رقابت با یکدیگر ادامه دهند و آخرین پیشنهاد ثبت شده در سایت به عنوان برنده حراجی اعلام می شود.

5.مالیات و عوارض بر ارزش افزوده

قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌رسانی می‌‏شود، جداگانه محاسبه می شود.

6.ارتباطات الکترونیکی

با پذیرش قوانین و مقررات ژینوآرت در زمان ثبت نام، شما تایید کرده اید که ژینوآرت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) می تواند به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربرد در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد . توجه داشته باشید که 30002189 شماره ایی است که ژینوآرت از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک ( SMS ) ارسال می کند. همچنین اینها شماره‌‌ سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه ژینوآرت را به اطلاع کاربران می‌رساند و امکان ارسال پیامک از سوی کاربر (مشتری) به این شماره ها وجود ندارد. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان ژینوآرت، با هر شماره دیگری ممکن است تخلف و سوء استفاده از نام ژینوآرت باشد و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری آن را به info@zhinoart.com اطلاع دهید.

7.راههای ارتباطی ژینوآرت و کاربران

ارتباط شما و کارشناسان ژینوآرت تنها از طریق روش های ذکر شده در بخش تماس با ما امکان پذیر است و ژینوآرت هیچ گونه مسئولیتی در قبال تماس های صورت گرفته به غیر از راه های ارتباطی مذکور بر عهده نمی گیرد .

8.سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

ژینوآرت به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت و اپلیکیشن های ژینوآرت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند . ژینوآرت متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت ژینوآرت، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید . همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات ژینوآرت، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط ژینوآرت جزئی از اموال ژینوآرت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود در انحصار ژینوآرت است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ژینوآرت محفوظ می‏‌دارد.

9.محتوا

ژینوآرت نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی خدمات و اطلاعت خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است ژینوآرت تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط ژینوآرت دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است . کلیه محتویات سایت ژینوآرت شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت ژینوآرت تعلق دارد و ژینوآرت حق دارد در موراد مقتضی نسبت به حذف صفحات و لینک های قبلی و یا و ایجاد صفحات و لینک های جدید اقدام نماید.

10.مشکلات فنی سمت کاربر

با توجه به محدودیت زمان هر حراج و افزایش حساسیت آن در لحظات پایانی، به کاربران اکیدا توصیه می شود قبل از شروع حراج، از کیفیت سرعت اینترنت و ابزارهای مورد استفاده برای شرکت در حراجی اطمینان کافی و لازم بدست آورند. بدیهی است ژینوآرت هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مشکلات مذکور، قطعی و یا کندی شبکه اینترنت بر عهده نمی گیرد و تمام موارد مربوطه بر عهده کاربر می باشد. همچنین به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ممکن است فاصله بین پیشنهادات بیشتر از ۱۰ ثانیه باشد( پس از صفر شدن تایمر ، به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ، سرور منتظر دریافت پیشنهادات با تاخیر کاربران می ماند و در صورت دریافت، حراجی مجددا ادامه پیدا خواهد کرد)

11.ارسال و تحویل کالا

پس از نهایی شدن عملیات خرید و ثبت سفارش (خرید های عادی یا تخفیف دار) مراحل ارسال کالا در ژینوآرت آغاز شده و از طریق ارسال پیام کوتاه به کاربران اطلاع رسانی می گردد. ارسال کالا ۲ روز تا یک هفته کاری بعد از خرید و پرداخت وجه انجام خواهد شد. بارگذاری کارت ملی یا گذرنامه کاربر در هنگام خرید، حسب دستور مقامات قانونی و نظارتی، الزامی است.

12.انصراف برنده حراجی از پرداخت مبلغ و تحویل کالا

در صورتی که برنده حراج ظرف مدت تعیین شده (در بندهای فوق) اقدام به پرداخت مبلغ برنده (حراج) ننماید، بیانگر عدم تمایل وی از دریافت محصول و انصراف قطعی او از تحویل کالا می باشد. موارد خاص با هماهنگی قبلی با ژینوآرت قابل بررسی خواهد بود.

13.خسارت در هنگام حمل و نقل

ژینوآرت همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات و ارسال از طریق شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل بر عهده شرکت حمل و نقل است. آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید حداکثر ظرف ۲۴ ساعت پس از تحویل سفارش و قبل از اینکه بسته بندی کالا باز شود، از طرف دریافت کننده مرسوله به واحد پشتیبانی ژینوآرت (به نشانی مندرج در صفحه ارتباط با ما) اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش ژینوآرت ارسال شود.

14.لغو حراجی

ژینوآرت همواره سعی در برگزاری تمام حراجی ها در زمان مقرر و تعیین شده دارد. اما در موارد خاص که به هر دلیلی امکان برگزاری حراج وجود نداشته باشد، قبل از موعد مقرر برای برگزاری حراجی، آن حراج لغو و مبلغ پرداخت شده توسط شرکت کنندگان در حراج به کیف پول آنها بازگشت داده خواهد شد.

15.نمایندگی

ژینوآرت در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا ارائه خدمات ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به ژینوآرت اطلاع دهید .

16.قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین پیش گفته، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه حادثه و مصادیقی از موارد قوه قهریه، بلایای طبیعی و همچنین مشکلات فنی که از عهده ژینوآرت خارج است، این سایت هیچ گونه مسئولیتی ندارد . در صورت بروز هر گونه قطعی و خارج از دسترس شدن خدمات وب سایت و یا اپلیکیشن های ژینوآرت در اثر مشکلات فنی و خارج از کنترل، کارشناسان ژینوآرت تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل و به حالت عادی بازگرداندن ارائه خدمات به عمل می آورند و در صورت لزوم و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان حراج، تصمیماتی مبنی بر ابطال حراج و برگذاری مجدد آن اتخاذ خواهد شد و مراتب به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

17. تبانی / شرکت گروهی در حراج

هر گونه تیم سازی و تبانی در تمامی حراج های ژینوآرت ممنوع است. منظور از تبانی، مشارکت چند نفر به منظور افزایش شانس برد خود و ضایع کردن حقوق سایر شرکت کنندگان حراج از این طریق می باشد. یکی از مصادیق تبانی، ورود یک کاربر با بیش از یک نام کاربری در یک حراج می باشد. لذا در صورت تشخیص مشارکت گروهی افراد در ثبت پیشنهادهای حراج، ژینوآرت اقدام به مسدود سازی حساب کاربران متخلف تا 3 ماه خواهد نمود و در صورتی که افراد متخلف برنده حراجی باشند، آن حراج و حراج های ماقبل و ما بعد آن که کاربر متخلف برنده شده، باطل شده و مبلغ پرداخت شده توسط افراد شرکت کننده به کیف پول آنها برگشت داده خواهد شد.

18. شرکت با هویت جعلی و نام کاربری نامناسب

هر فرد با یک هویت مشخص فقط می تواند یک حساب کاربری در ژینوآرت داشته باشد! بنابراین شرکت در حراجی با نام و نام خانوادگی و هویت جعلی ممنوع می باشد و درصورت اثبات جعلی بودن یا داشتن اکانت دوم و بیشتر، اکانت متخلف مسدود و درصورت برنده شدن متخلف در حراجی ،حراج مذکور و حراج های قبلی که کاربر برنده شده باطل می گردد. همچنین تمامی کاربران باید از نام کاربری مناسب و قانونی استفاده نمایند و استفاده از نام های مشابه سایر کاربران و نام هایی که شامل توهین و اشاره به موضوعات خاصی است ممنوع است. کارشناسان ژینوآرت در رد یا تایید نام کاربری پیشنهادی مختار می باشند.

19. تبدیل خرید

در صورتی که برنده حراج به هر دلیلی از خرید کالای برنده شده منصرف شود، می تواند درخواست تبدیل خرید خود به کیف پول ژینوآرت را ثبت نماید. در این صورت مبلغ مذکور به صورت اعتبار ژینوآرت به کیف پول وی انتقال داده خواهد شد تا از آن در خریدهای بعدی استفاده نماید. مبلغ پیشنهادی پس از نمایش به کاربر و تایید او به کیف پول کاربر منتقل می گردد. لازم به ذکر است پس از تایید تبدیل خرید توسط کاربر امکان برگشت آن و ارسال کالا وجود ندارد و به منزله انصراف قطعی برنده از تحویل کالا می باشد.

20.ثبت، پردازش و ارسال سفارش

- روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. ژینوآرت به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.

- کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت ژینوآرت به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. ژینوآرتهمواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در ژینوآرت به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای ژینوآرت محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

- در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب کیف پول آنلاین ژینوآرت واریز خواهد شد و کاربر میتواند در سفارش بعدی خود از آن مبلغ استفاده کند.

- ژینوآرت مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای ژینوآرتمحفوظ است.

- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت ژینوآرت، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای ژینوآرت محفوظ است. ژینوآرت در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب کیف پول آنلاین ژینوآرت واریز خواهد شد و کاربر میتواند در سفارش بعدی خود از آن مبلغ استفاده کند و مشتری با ورود به سایت ژینوآرت می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

- کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری و کد پستی به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، ژینوآرت جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن و کد پستی شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

- کاربری هر مشتری شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، فروشگاه‌‌های اینترنتی مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لذا خریداران محترم می بایست با ارائه تصویر کارت ملی خود و خرید از طریق کارت بانکی متعلق به شخص خریدار که با هویت سفارش دهنده در تطابق می باشد، اقدام به ثبت سفارش نمایند. لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.

- با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه " تکمیل اطلاعات حقوقی " و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند. همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

- امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.

- از آنجا که ژینوآرت یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، سفارش یک کالا به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است، در صورت ثبت این مورد و یا سفارشاتی که با تعداد اقلام بالایی همراه هستند، لازم است پیش از ارسال، سفارش مشتریان ابتدا توسط ژینوآرت بررسی و در صورت تایید، پردازش گردد. در این موارد پرداخت وجه و تسویه، قبل از ارسال کالا الزامی است؛ درغیر اینصورت سفارشات با هماهنگی مشتری کنسل شده و در صورت واریز وجه، مبلغ پرداخت شده طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب کیف پول آنلاین ژینوآرت واریز خواهد شد و کاربر میتواند در سفارش بعدی خود از آن مبلغ استفاده کند.

- تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد

- در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

- لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان شگفت‌انگیز که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید (dkc) سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که ژینوآرت هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

21.خسارت در هنگام حمل و نقل

ژینوآرت همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است.

22.نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در ژینوآرت، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات ژینوآرت با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. ژینوآرت در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی ژینوآرت درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

23.شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

۱. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.

۲. برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.

۳. نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.

۴. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

۵. با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.

۶. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

۷. با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

۸. کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

۹. قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.

۱۰. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

۱۱. از طریق نمودار تغییر قیمت در سایت می‌توانید از تغییرات قیمت آگاه شوید؛ لذا به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.

۱۲. در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.

۱۳. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

۱۴. تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.

۱۵. کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از ژینوآرت را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.

۱۶. توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.

۱۷. بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

۱۸. لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

۱۹. کامنت هایی که با عرف جامعه مغایر هستند مثل کامنت های کالاهای جنسی تایید نخواهند شد.

24.شرایط ارسال پرسش یا پاسخ:

- بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.

- برای آگاهی از تغییرات قیمت از نمودار تغییر قیمت در سایت استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قیمت» نپرسید.

- از پرسش و پاسخ درباره‌ی آدرس سایر فروشگاه‌های فیزیکی یا اینترنتی و استفاده از لینک خودداری کنید.

- پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول موردنظرتان بنویسید.

- از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتریان ژینوآرت (شماره تلفن‌های ۶۱۹۳۰۰۰۰ یا ۹٥۱۱۹۰۹٥ – ۰۲۱) تماس بگیرید یا از طریق فرم صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید. برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادها، انتقاد یا شکایت های خود نیز از فرم صفحه "تماس با ما" استفاده کنید یا به ایمیل آدرس info@zhinoart.com ایمیل ارسال کنید.

25.تعرفه‌های خدمات ژینوآرت در گالری آثار هنرمندان

استفاده از خدمات ژینوآرت برای 3 اثر مجانی است.در صورت بارگذاری بیش از 3 اثر کاربر موظف به پرداخت حق اشتراک به میزان تعیین شده از سمت ژینو آرت میباشد.فقط در صورت تایید ژینوآرت تصویر محصول هنری بارگذاری شده از سمت کاربر فروشنده قابل نمایش در صفحه گالری آثار هنرمندان میباشد.تصاویر ارسالی باید حقیقی و با کیفیت قابل قبولی باشند.

26. نحوه خرید اثر هنری

پس از درخواست خرید کاربر خریدار،اطلاعات فروشنده به شخص خریدار نمایش داده میشود و شخص خریدار به صورت مستقیم با فروشنده در ارتباط قرار میگیرد،بدیهی است که ژینوآرت هیچ گونه تعهدی نسبت به خرید کاربران از بخش گالری آثار هنرمندان ندارد و هرگونه مغایرت اثر با تصویر بارگذاری شده صرفا بر عهده کاربر فروشنده است. ژینوآرت و هیچ‌یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست.

تبصره 1- فروشنده اثر موظف است؛ اثری که موجود ندارد را در حالت نمایش(غیر قابل فروش) بگذارد و در صورت فروش اثر از طریق دیگر در ژینوآرت عکس بارگذاری شده را حذف کند.

تبصره 2- سایت ژینوآرت تمام سعی خود را می کند تا تصاویر ارسالی به شما با بهترین رنگ نمایش داده شوند ولی همانطور که می دانید نمایش کامپیوتر های خانگی متفاوت است. ژینوآرت در قبال تفاوت رنگ نمایش داده شده در سیستم های مختلف مسئول نمی‌باشد.

27. عدم تضمین

ژینوآرت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی‌نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند.

28.ویدیوهای آموزشی

بارگذاری ویدیو در ژینوآرت تا 3 ویدیو کاملا مجانی است. در صورت بارگذاری بیش از 3 ویدیو آموزشی کاربر موظف به پرداخت حق اشتراک به میزان تعیین شده از سمت ژینو آرت میباشد.زمانی که ویدیو آموزشی فروخته می‌شود تعرفه‌ای به ژینوآرت تعلق می‌گیرد. در صورت فروش ویدیو 30% از قیمت نهایی ویدیو فروخته شده به عنوان دستمزد به ژینوآرت تعلق می‌گیرد. ویدیوهای ارسالی ابتدا توسط ژینوآرت بررسی شده و در صورت تایید در صفحه ویدیوهای آموزش قرار میگیرد. ویدیوهای آموزشی به منظور حمایت از قوانین کپی رایت قابل دانلود نمیباشند و هر فردی با خریداری ویدیو میتواند از طریق حساب کاربری خویش ویدیو را به صورت آنلاین تماشا کند و تا زمانی که عضویت خود را لغو نکرده ویدیوهای خریداری شده در صفحه ی شخصی اش باقی میمانند.

29.قیمت گذاری ویدیوهای بارگذاری شده از سمت کاربران:

ویدیوهای بارگذاری از سمت کاربران توسط ژینوآرت قیمت گذاری میشوند و کاربر حق هیچ گونه اعتراضی در خصوص قیمت تعیین شده ندارد پس از تایید ویدیو توسط ژینوآرت کاربر حق پاک کردن و لغو ویدیو را ندارد و دکمه حذف ویدیو ی ارسالی برای کاربر بارگذار کننده ویدیو غیر فعال میشود.